Eksploatacyjny przegląd samochodu

Chcesz przygotować swoje auto do badań technicznych, sprawdzić przed lub po zakupie, a może szykujesz się do dłuższej trasy z rodziną? Oferowany przez nas darmowy przegląd eksploatacyjny będzie idealnym rozwiązaniem dla ciebie.

Jakie są zalety takiego przeglądu.

Przede wszystkim samochód będzie działał sprawnie i zapewniał należyte bezpieczeństwo na drodze. Przeglądy mają również za zadanie eliminować ewentualne awarie przed ich wystąpieniem. Warto pamiętać, że w samochodzie siedzi nie tylko kierowca, ale także inne osoby. Okresowy przegląd auta jest dobrym pomysłem na bezpieczeństwo całej rodziny.

Wiadomą rzeczą jest, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego oferujemy Państwu tę usługę zupełnie za darmo. Należy pamiętać, że jeżeli zostanie on wykonany w odpowiednim czasie, można wtedy uniknąć kosztownych napraw i innych problemów związanych ze stanem technicznym pojazdu. Taka usługa trwa zazwyczaj  ok. 20 minut, mimo to zachęcamy do umówienia terminu, aby uniknąć oczekiwania na wolne miejsce w warsztacie.

przegląd auta

Co obejmuje taki przegląd samochodu?

W ramach okresowego przeglądu eksploatacyjnego zwracamy uwagę na kwestie związane z:

 • sprawnością silnika,
 • stanem hamulców,
 • oświetleniem pojazdu,
 • wyposażeniem samochodu (np. klimatyzacja czy systemy elektroniczne)
 • stanem ogumienia
 • zabezpieczeniem karoserii i podwozia
 • a także inne ważne dla właściciela sprawy

We wszystkich tych przypadkach, jak również w innych zauważonych problemach, poinformujemy Państwa o tym, jak poważna jest to usterka i możliwościach jej naprawy.

W ramach tej usługi możemy również wykonać uzupełnienie płynów lub drobne naprawy, np. wymiana żarówki. W takiej sytuacji klient ponosi jedynie koszt użytych materiałów eksploatacyjnych.

Usunięcie poważniejszych usterek wymaga zazwyczaj umówienia osobnego terminu.

Możesz to zrobić, dzwoniąc do nas lub wysyłając wiadomość.

W jakich okolicznościach należy rozważyć przegląd auta?

 • Przed wyjazdem w długą trasę, np. urlop, wakacje, wycieczkę, czy długi weekend.
 • Po zauważeniu jakichkolwiek zmian zachowania samochodu: stukania i innych odgłosów, problemów z odpalaniem czy nienormalnej pracy silnika.
 • Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie stanu pojazdu przed nadchodzącą zimą.
 • Używany samochód, po jego zakupie.
 • Przed badaniem technicznym.
 • A także w każdej innej sytuacji, gdy Państwo uznają to za stosowne.

Pamiętaj, przegląd eksploatacyjny w naszym warsztacie jest usługą darmową i niezobowiązującą.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Czym jest eksploatacyjny przegląd auta?

Przegląd eksploatacyjny jest sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu przez jednego z naszych mechaników.

Polega on na weryfikacji zużycia materiałów eksploatacyjnych oraz innych elementów pojazdu wpływających na bezpieczeństwo w trakcie jego użytkowania. Do takich podzespołów należą zawieszenie czy układ hamulcowy.

Oferowany przez nas przegląd auta, to również sprawdzenie, drobnych, ale równie ważnych kwestii, takich jak oświetlenie pojazdu, ogólny stan silnika, czy innych podzespołów.

Czy przegląd eksploatacyjny, to badanie techniczne pojazdu?

Niestety, nie. Przegląd techniczny, jest wymagany przez ustawę Prawo o Ruchu Drogowym. Jest on obowiązkowy, jeśli pojazd ma więcej niż 3 lata i jest wykonywany w specjalistycznej stacji diagnostycznej.

W naszym warsztacie mogą Państwo jednak sprawdzić stan pojazdu przed takim przeglądem i usunąć wszelkie usterki, które mogą być podstawą, do zakwestionowania stanu technicznego auta w czasie badania przez diagnostę.

Proszę pamiętać, że sprawdzenie auta u nas jest darmowe, ale kolejne badanie techniczne pojazdu już nie.

Dlaczego przegląd eksploatacyjny powinien być wykonywany okresowo?

Pierwsza sprawa to bezpieczeństwo. Przegląd samochodu sprawia, że auto jest zawsze sprawne i gotowe do jazdy. A tym samym bezpieczne.

Kolejna sprawa, to komfort użytkowania. Przecież o wiele przyjemniej jeździ się samochodem, w którym wszystko działa, a jedyną rzeczą, o którą musi martwić się kierowca, to paliwo w baku.

I wreszcie oszczędność. Prawie każda usterka w samochodzie powoduje szybsze zużywanie innych, powiązanych z nią części. Czasami wymiana drobnej części we właściwym czasie może zapobiec kosztownej naprawie samochodu.

Normalną rzeczą jest, że kierowca nie musi wiedzieć dokładnie, jak sprawdzić samochód, dlatego oferujemy państwu naszą usługę. Dzięki niej takie sprawdzenie zostanie wykonane fachowo i z należytą starannością.

Jak można sprawdzić samochód w naszym warsztacie?

To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić do nas lub wysłać zapytanie za pomocą formularza kontaktowego. Postaramy się ustalić pasujący termin.

Dojazd do naszego warsztatu

Odwiedź naszą stronę na facebooku.


Publikujemy na niej zawsze aktualne informacje o naszym warsztacie,
a także ciekawostki z branży motoryzacyjnej.

Nasi partnerzy

Starannie dobieramy naszych dostawców.
Dzięki temu jakość części zamiennych i środków eksploatacyjnych użytych do naprawy Twego auta jest zawsze na wysokim poziomie.