Wymiana oleju i serwis pogwarancyjny

Regularna konserwacja samochodu, wymiana oleju, filtrów i innych materiałów eksploatacyjnych jest kluczowym czynnikiem wpływającym na długotrwałe zdrowie pojazdu. Zlecając tę usługę w naszym warsztacie w Piasecznie, masz pewność, że zostanie ona przeprowadzona zgodnie z zaleceniami producenta, a twoje auto będzie służyło niezawodnie.

Serwis olejowy

Utrzymanie samochodu w dobrej kondycji jest o wiele łatwiejsze, niż myślisz.

W naszym warsztacie wymieniamy olej i wykonujemy inne wymagane czynności serwisowe zgodnie z zaleceniami producenta. Informacje o tych usługach zapisujemy również w komputerze Twojego samochodu, aby nie sygnalizował on potrzeby wykonania kolejnych czynności serwisowych w tym okresie.

wymiana oleju silnikowego

Co obejmuje serwis pogwarancyjny?

Zakres czynności serwisowych zależy od wskazań producenta, a także uwag samego właściciela. Do podstawowych należy zaliczyć:

  • wymiana oleju silnikowego i filtra oleju.
  • wymiana filtra powietrza
  • wymiana filtra kabinowego
  • wymiana filtra paliwa
  • wymiana płynu hamulcowego
  • sprawdzenie i ewentualne uzupełnienie oświetlenia pojazdu
  • sprawdzenie stanu zabezpieczeń antykorozyjnych
  • serwis ogumienia
  • serwis klimatyzacji

Informacje o tych usługach zapisujemy również w komputerze Twojego samochodu, aby nie sygnalizował on potrzeby wykonania kolejnych czynności serwisowych.

Jakość i gwarancja naprawy

Aby zapewnić Państwu najwyższej jakości usługi, wykorzystujemy najnowsze technologie i urządzenia diagnostyczne. Do naprawy używamy oryginalnych  części zamiennych, jak i zamienników renomowanych producentów, które zapewniają wysoką jakość w atrakcyjnej cenie.

Wszystkie nasze usługi objęte są Gwarancją jakości firmy Motoopiekun.pl. Dzięki której nasi klienci mają pewność uczciwie i fachowo wykonanej naprawy.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług oraz umówienia się na wizytę w naszym warsztacie samochodowym.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Dlaczego wymiana oleju jest ważna?

Wymiana oleju silnikowego w samochodzie należy do podstawowych usług eksploatacyjnych. I nie ma w tym nic dziwnego. Olej silnikowy zapewnia poprawne działanie zarówno samego silnika, jak i jego podzespołów, np. sprężarki. Zaniedbanie wymiany oleju może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika takich jak obrócenie panewek, zatarcie wału korbowego, czy nawet tłoków w cylindrze silnika.

Piorąc pod uwagę fakt, że sama wymiana z reguły nie jest skomplikowanym zabiegiem, a główny koszt usługi to cena samego oleju silnikowego i filtra oleju, rozsądnym jest zatroszczyć się o regularną wymianę, aby zapobiec naprawdę kosztownym naprawom samego silnika.

Jak często konieczna jest wymiana oleju?

Z reguły wymiana powinna być wykonywana co 10 -15 tys. km, nie później jednak niż po roku od ostatniej wymiany. Istnieją również oleje typu LongLife, które pozwalają wydłużyć ten okres dwukrotnie. Naszym zdaniem nie są one optymalnym rozwiązaniem. Oleje silnikowe tego typu to kompromis pomiędzy kosztami eksploatacji a jakością smarowania silnika.

Jeśli masz wątpliwości czy olej w silniku twojego auta wymaga wymiany, to w naszym warsztacie otrzymasz fachową i darmową poradę. Wystarczy przyjechać do jednego z naszych warsztatów w Piasecznie. Pamiętaj, ten kto pyta, mniej wydaje na remonty auta.

Kiedy należy wymieniać olej w nowym aucie?

Jeśli masz nowe auto, to zapewne zastanawiasz się kiedy powinna odbyć się pierwsza wymiana oleju w silniku. Producenci nie przewidują dodatkowej wymiany oleju dla nowych samochodów, w internecie jednak możesz znaleźć opinie o konieczności wymiany oleju zaraz po wyjechaniu z salonu.

Oczywiście faktem jest, że zarówno nowy silnik, jak i silnik po remoncie, wymagają dopasowania się poszczególnych elementów. W wyniku tego do oleju dostają się bardzo małe opiłki metalu, które w zdecydowanej większości zostają pochwycone przez filtr oleju. W związku z tym nie ma konieczności wymiany oleju, zalecamy jednak wykonanie takiego zabiegu po 3-5 tys. przejechanych kilometrów.

Kiedy należy wymieniać filtr oleju?

Zawsze gdy jest wymieniany olej silnikowy. Zazwyczaj koszt samego filtra jest nieznaczący w stosunku do ceny samego oleju.

Czy muszę wymieniać olej w skrzyni biegów?

Producenci z reguły nie przewidują konieczności wymiany oleju w skrzyniach manualnych. Z naszej strony zachęcamy jednak do regularnego sprawdzania poziomu oleju w skrzyni biegów, a także rozważenie jego wymiany po przejechaniu ok. 100 tys. km lub 5 latach eksploatacji.

W przypadku skrzyń automatycznych wymiana oleju jest konieczna po ok. 30 – 60 tys. km, w zależności od typu przekładni.

Jak można umówić wizytę w naszym warsztacie?

To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić do nas lub wysłać zapytanie za pomocą formularza kontaktowego. Postaramy się ustalić pasujący termin.

Dojazd do naszego warsztatu

Odwiedź naszą stronę na facebooku.


Publikujemy na niej zawsze aktualne informacje o naszym warsztacie,
a także ciekawostki z branży motoryzacyjnej.

Nasi partnerzy

Starannie dobieramy naszych dostawców.
Dzięki temu jakość części zamiennych i środków eksploatacyjnych użytych do naprawy Twego auta jest zawsze na wysokim poziomie.