Naprawa i serwis klimatyzacji

Klimatyzacja w samochodzie to luksus, bez którego trudno wyobrazić sobie wycieczkę w upalne letnie dni. A jej właściwa konserwacja i czyszczenie zapewnią powiew świeżości w Twoim samochodzie przez wiele lat.

Serwis klimatyzacji i ogrzewania Twojego pojazdu

Przez cały rok nasz warsztat oferuje kompleksową obsługę klimatyzacji samochodowej, w tym:

  • nabijanie klimatyzacji, również tzw. nowym gazem
  • naprawy układu chłodzenia
  • naprawy ogrzewania
  • naprawy mechanicznych i elektronicznych układów sterowania
  • usługę odgrzybiania układu nawiewu powietrza
  • ozonowanie samochodu
nabijanie-klimatyzacji

Serwis klimatyzacji samochodowej

Korzystając z okresowego serwisu klimatyzacji samochodowej w naszym warsztacie, mogą Państwo mieć pewność jej niezawodnego działania. A tym samym komfortu i właściwej temperatury w aucie.

Możemy przeprowadzić nabijanie klimatyzacji zarówno tradycyjnym czynnikiem chłodzącym (R134), jak i tzw. nowym gazem (1234yf).

Naprawa klimatyzacji

Oferujemy kompleksową obsługę, która obejmuje naprawy układu chłodzenia i układu ogrzewania.

Naprawy mechanicznych i elektronicznych układów sterowania klimatyzacją.

Ozonowanie – świeżość i zdrowie

Ozonowanie to usługa, która zabija bakterie i grzyby oraz ich zarodniki gromadzące się w układzie schładzania i nawiewu powierza.

Proces ozonowania usuwa również alergeny i przykre zapachy z tapicerki pojazdu i jest w 100% bezpieczny dla środowiska.

Jakość i gwarancja naprawy

Głównym celem naszego warsztatu jest zapewnienie Państwu 100% gwarancji satysfakcji. Dlatego też staramy się oferować najlepsze usługi w przystępnych cenach.

Zapewniamy, że nie pozostawimy żadnego zlecenia niedokończonego, a nasza praca spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Wszystkie nasze usługi objęte są Gwarancją jakości firmy Motoopiekun.pl. Dzięki której nasi klienci mają pewność uczciwie i fachowo wykonanej naprawy.

Nasz warsztat samochodowy wykonuje również przeglądy eksploatacyjne i serwisowe, dzięki którym będą mogli Państwo cieszyć się niezawodnym autem przez długie lata.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz umówienia się na wizytę w naszym warsztacie samochodowym.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Jak i kiedy serwisować klimatyzację w samochodzie?

Klimatyzacja w samochodzie to luksus, bez którego trudno wyobrazić sobie wycieczkę w upalne letnie dni. A jej właściwa konserwacja i czyszczenie zapewnią powiew świeżości w Twoim samochodzie przez wiele lat. Okresowe przeglądy klimatyzacji powinny być wykonywane zgodnie z zaleceniami producenta auta. Najczęściej pierwszy powinien być po 2 latach dla nowego auta, a później corocznie.

Jednak aby uchronić się przed wystąpieniem problemów z klimatyzacją, warto zapisać się na sprawdzenie tego układu zawsze gdy zauważymy jakiekolwiek problemy. Bardzo ważnym sygnałem może być słabsze chłodzenie, które świadczy o ubytku czynnika chłodzącego. Poza oczywistą funkcją, jaką jest wymiana ciepła, zapewnia on także smarowanie sprężarce. Jego niedobór może powodować jej szybsze zużycie, a nawet kompletne zniszczenie.

Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji?

W czasie schładzania powietrza zawarta w nim wilgoć skrapla się w instalacji nawiewu. Takie, wilgotne środowisko, sprzyja rozwojowi różnego rodzaju grzybów, które mogą niekorzystnie wpływać na zapach w aucie, ale również na zdrowie pasażerów.

Dlatego zalecane jest regularne odgrzybianie klimatyzacji. Wykonuje się poprzez wprowadzenie specjalnego preparatu do instalacji nawiewu. Można to wykonać na dwa sposoby: przez kratki nawiewu lub bezpośrednio na parownik klimatyzacji. Pierwszą metodą odgrzybianie można przeprowadzić samodzielnie. Należy przy tym pamiętać o zachowaniu środków ostrożności podanych przez producenta preparatu.

Druga metoda jest bardziej skuteczna, ponieważ środek zostaje rozpylony dokładnie w miejscu, w którym gromadzą się zarodniki grzybów. Jest ona jednak bardziej kłopotliwa, ponieważ wiąże się z koniecznością rozebrania części układu nawiewu powietrza.

Czym jest ozonowanie samochodu?

Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji samochodu. Ozon posiada silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Jest to idealny środek do zwalczania grzybów, pleśni oraz ich form przetrwalnikowych. Tym samym proces ten usuwa również przyczyny nieprzyjemnego zapachu w samochodzie.

Na uwagę zasługuje również fakt, że dezynfekcja przeprowadzana metodą ozonowania usuwa również alergeny i roztocza gromadzące się w tapicerce.

Ozonowanie samochodu polega umieszczeniu w aucie z włączonym nawiewem specjalnego urządzenia generującego ozon. Pozwala to na jego intensywne rozprzestrzenianie się po całym wnętrzu, a tym samym jego dezynfekcję.

Warto również podkreślić, że ozonowanie samochodu jest w pełni bezpiecznym, ekologicznym i nieszkodliwym dla zdrowia procesem. Wytworzony ozon w krótkim czasie powraca do podstawowej formy, czyli tlenu, którym oddychamy.

Dojazd do naszego warsztatu

Odwiedź naszą stronę na facebooku.


Publikujemy na niej zawsze aktualne informacje o naszym warsztacie,
a także ciekawostki z branży motoryzacyjnej.

Nasi partnerzy

Starannie dobieramy naszych dostawców.
Dzięki temu jakość części zamiennych i środków eksploatacyjnych użytych do naprawy Twego auta jest zawsze na wysokim poziomie.