Diagnostyka komputerowa i elektromechanika samochodowa

Dzisiejsze pojazdy posiadają moduły sterujące, które pozwalają im działać i poprawiać wydajność pojazdu, zmniejszać ryzyko kolizji i zapewniać pasażerom możliwie największe bezpieczeństwo. Naprawa takich układów wymaga fachowej wiedzy, doświadczenia i specjalistycznego sprzętu.przez wiele lat.

Potrzebujesz elektromechanika samochodowego?

To nie szukaj dalej. Mamy sprzęt, doświadczenie i wiedzę, aby sprawić, by Twój samochód działał sprawnie!

W naszym warsztacie oferujemy usługi z zakresu diagnostyki i naprawy:

  • systemów bezpieczeństwa, taki jak ABS
  • modułów sterowania pracą silnika i skrzyni biegów,
  • immobilizera
  • tempomatu
  • sterowania klimatyzacją,
  • elektrycznych szyb, lusterek, zamków
  • a także drobnych napraw elektrycznych.
elektromechanika samochodowa

Diagnostyka komputerowa silnika

Współczesne pojazdy posiadają moduły sterujące, które optymalizują funkcjonowanie układu napędowego, a tym samym poprawiają jego osiągi.

Nasz warsztat oferuje usługi z zakresu diagnostyki i naprawy systemów sterowania silnikiem i skrzynią biegów. Sprawimy, aby współpraca elementów mechanicznych i elektroniki zapewniała ekonomiczną pracę i maksymalne wykorzystanie potencjału silnika w Twoim aucie.

Naprawa systemów bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy chcesz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim, zmniejszyć ryzyko wypadku, czy po prostu chcesz mieć sprawny samochód, za każdym razem fachowa naprawa systemów bezpieczeństwa w Twoim aucie będzie właściwym wyborem.

Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia, możemy zapewnić sumienne wykonanie usługi z zakresu diagnostyki i naprawy systemów bezpieczeństwa, takich jak ABS, AIR BAG, czy systemy unikania kolizji.

Elektromechanika samochodowa

Chętnie zajmiemy się również innymi sprawami jak naprawa sterowników klimatyzacji, zamków w drzwiach, czy wymiana radia.

Nie ważne, czy to migająca żarówka, czy niedziałające lusterko. Twój problem, jest dla nas wyzwaniem, które chętnie podejmiemy.

Jakość i gwarancja naprawy

Głównym celem naszego warsztatu jest zapewnienie Państwu 100% gwarancji satysfakcji. Dlatego też staramy się oferować najlepsze usługi w przystępnych cenach.

Zapewniamy, że nie pozostawimy żadnego zlecenia niedokończonego, a nasza praca spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Wszystkie nasze usługi objęte są Gwarancją jakości firmy Motoopiekun.pl. Dzięki której nasi klienci mają pewność uczciwie i fachowo wykonanej naprawy.

Nasz warsztat samochodowy wykonuje również przeglądy eksploatacyjne i serwisowe, dzięki którym będą mogli Państwo cieszyć się niezawodnym autem przez długie lata.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz umówienia się na wizytę w naszym warsztacie samochodowym.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Na czym polega diagnostyka komputerowa silnika?

Diagnostyka komputerowa jest używana do wykrywania awarii systemów elektrycznych w samochodach. Zazwyczaj samochód ma komputer, który przechowuje ogromną ilość informacji na temat funkcjonowania pojazdu. Zawiera również informacje na temat pracy silnika samochodu, czy skrzyni biegów.

Diagnostyka komputerowa silnika polega na podłączeniu specjalnego urządzenia i pobraniu z komputera danych odnośnie parametrów pracy silnika. W czasie użytkowania auta mogą wystąpić również nieoczekiwane błędy, które zapisywane są w pamięci komputera. Niektóre z nich skutkują zapaleniem się pomarańczowej kontrolki silnika, która sugeruje kierowcy, że powinien udać się do serwisu.

Diagnostyka komputerowa pozwala również na wykrycie drobnych nieprawidłowości w pracy silnika. Dlatego może być wykorzystywana do wykrycia nieprawidłowości, które „jeszcze mieszczą się w normie”. Ponowna adaptacja sterownika silnika pozwala na poprawę jego pracy, a tym samym pomaga zwiększyć wydajność i niezawodność.

Co zrobić gdy samochód przełączy się w tryb awaryjny.

W niektórych sytuacjach, gdy dane z czujników silnika są niespójne, a dalsza eksploatacja może doprowadzić do poważnego uszkodzenia samochodu, komputer może przełączyć się w tzw. tryb awaryjny. Komputer zaprogramowany jest w ten sposób, że gdy np. jakiś czujnik nie daje odpowiednich sygnałów (czyt. jest uszkodzony) używa zaprogramowanych standardowo ustawieniach, czyli tak jakby ten czujnik pracował prawidłowo, ale np. w warunkach silnika nieobciążonego i rozgrzanego. Dodatkowo może nastąpić spadek mocy lub ograniczenie prędkości, z jaką będzie można jechać tym autem.

Celem takiego zachowania pojazdu jest zminimalizowanie ryzyka dalszych uszkodzeń, a jednocześnie danie kierowcy możliwości dojechania do serwisu.

Oznacza to, że dalsza eksploatacja tego pojazdu nie jest zalecana. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie elektromechanika, który zdiagnozuje problem i usunie usterkę. 

Jak współczesne samochody dbają o bezpieczeństwo pasażerów?

Nowoczesne auta wyposażone są w system, który wykrywa możliwość wypadku i automatycznie uruchamia hamulce. Następnie auto skręca, próbując ominąć znajdującą się na drodze przeszkodę. System kontroli trakcji zapobiega blokowaniu się kół i utracie kontroli nad pojazdem w trakcie wykonywania tego gwałtownego manewru. W tym czasie naciągane są pasy bezpieczeństwa, aby w momencie zderzenia móc lepiej utrzymać osobę znajdującą się na fotelu.

Jeśli dojdzie do zderzenia, w ułamku sekundy wystrzeliwane są poduszki i uruchamiane napinacze pasów. Gdy auto już się zatrzyma, komputer odblokowuje zamki drzwi, opuszcza szyby i luzuje pasy. W ten sposób ułatwia kierowcy i pasażerom opuszczenie uszkodzonego auta.

Cały ten proces zaplanowany jest z zegarmistrzowską precyzją i całe zdarzenie może trwać nie więcej niż 1-2 sekundy. Dlatego kierowcy nigdy nie powinni lekceważyć zgłaszanych przez komputer ostrzeżeń dotyczących systemów bezpieczeństwa. Przeprowadzona diagnostyka komputerowa pozwala znaleźć i usunąć problem, który w krytycznym momencie może zadecydować o życiu osób znajdujących się w aucie. 

Dlaczego nie regenerujemy poduszek powietrznych.

Oryginalne elementy pirotechniczne systemów bezpieczeństwa są wciąż drogie. W przypadku nowych poduszek powietrznych zwykle trzeba zapłacić do nawet kilku tysięcy złotych za sztukę. To jednak nie koniec wydatków, jeśli chcesz przywrócić system do stanu zgodnego zalecaniami producentów. Konieczna jest również wymiana pasów bezpieczeństwa i napinaczy, a także sterownika i czujnika poduszek powietrznych czy nawet samej deski rozdzielczej. W przypadku konieczności naprawy kilkuletniego auta koszty samych części mogą przekroczyć jego wartość.

W takiej sytuacji atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się być tzw. regeneracja poduszek i napinaczy. Niestety oszczędność na bezpieczeństwie nie zawsze może się opłacać. Pomijając fakt, że ponowny montaż używanych elementów bezpieczeństwa jest niezgodny z prawem, to użycie nieoryginalnych części może stwarzać dodatkowe zagrożenia.

Z tego względu w naszym warsztacie, w przypadku konieczności wymiany części bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo zalecamy naszym klientom użycie tylko i wyłącznie nowych produktów.

Zasada ta dotyczy również poduszek powietrznych.

Dojazd do naszego warsztatu

Odwiedź naszą stronę na facebooku.


Publikujemy na niej zawsze aktualne informacje o naszym warsztacie,
a także ciekawostki z branży motoryzacyjnej.

Nasi partnerzy

Starannie dobieramy naszych dostawców.
Dzięki temu jakość części zamiennych i środków eksploatacyjnych użytych do naprawy Twego auta jest zawsze na wysokim poziomie.