Wulkanizacja
i wymiana opon

Opony, to kolejny po hamulcach element pojazdu, który zapewnia nam bezpieczeństwo w czasie jazdy. Dlatego wulkanizacja i serwis ogumienia w naszym warsztacie należą do usług objętych szczególną kontrolą.
Zlecając nam naprawę w jednym z naszych warsztatów w Piasecznie, masz pewność, że zostanie ona wykonana fachowo i  z należytą starannością.

Serwis ogumienia

Serwis ogumienia obejmuje sprawdzenie stanu opon, zarówno ich zużycia, jak i wieku oraz ciśnienia powietrza w kołach. W razie potrzeby możemy wykonać komputerowe wyważanie kół.

Pamiętaj, że zadbanie o te parametry to nie tylko kwestia bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dzięki temu zaoszczędzisz również na paliwie i zużyciu opon.

Szacunkowy czas i koszt usługi:

Szacowany czas 15-30 min.
Koszt sprawdzenia ogumienia: darmowe
wyważenie: 40 – 80 zł

wulkanizacja

Sezonowa wymiana kół

Wymiana kompletnych kół

Jeśli posiadasz kompletne koła z oponami dostosowanymi do sezonu zimowego lub letniego, w naszym warsztacie możesz zlecić usługę ich wymiany. W pakiecie otrzymasz sprawdzenie ciśnienia powietrza, wyważenie oraz montaż tych właściwych do pory roku.

Szacunkowy czas i koszt usługi:

Szacowany czas 40 min.
Koszt: 40 – 80 zł

Przełożenie opon

Jeśli posiadasz tylko opony, to też nie problem. Przyjeżdżając do nas, masz pewność, że fachowo poradzimy sobie z ich wymianą, a ty będziesz czuć się bezpiecznie na każdej drodze.

Szacunkowy czas i koszt usługi:

Szacowany czas 30-60 min.
Koszt: 80 – 160 zł

Ekspresowa wulkanizacja opon metodą na zimno

Większość uszkodzonych opon bezdętkowych można z powodzeniem naprawić, a tym samym zaoszczędzić kosztów zakupu nowej. Proponowana przez nas metoda z zastosowaniem profesjonalnych komponentów marki Rema TIP-TOP to gwarancja nie tylko trwałej i szybkiej naprawy, ale również pewność, że opona twojego auta nie straci swoich właściwości.

Usługa obejmuje naprawę opony i wyważenie koła.

Szacunkowy czas i koszt usługi:

Szacowany czas 30 min.
wyważenie: 50 zł

Zobacz, jak wygląda naprawa

Zakres usług

  • opony bezdętkowe nisko i wysoko profilowe o rozmiarze do 19”
  • felgi aluminiowe i stalowe
  • pojazdy osobowe o DCM do 3,5t
wymiana opon

Sprzedaż opon i felg

Chcesz zmienić felgi lub potrzebujesz nowych opon? Z nami nic prostszego.

Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc w doborze optymalnego produktu uwzględniającego twoje potrzeby i preferencje cenowe.

Dzięki długoletniej współpracy z dostawcami części i akcesoriów motoryzacyjnych posiadamy dostęp do wielu uznanych marek oraz atrakcyjne ceny.

Kupując części u nas, otrzymujesz również nasze wsparcie w obsłudze ewentualnych reklamacji oraz szybką naprawę gwarancyjną.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Dlaczego sezonowa wymiana opon jest bardzo ważna?

Opony zimowe zapewniają lepszą trakcję na śniegu i lodzie. Dodatkowo wzór bieżnika opony zimowej pozwala również na lepsze odprowadzanie błota pośniegowego. Jednak opony zimowe nie nadaje się na letnią pogodę, ponieważ na tak rozgrzanej nawierzchni, wydłużają drogę hamowania i tracą właściwości trakcyjne.

Opony letnie dzięki zastosowaniu gumy o odpowiednich właściwościach doskonale dostosowują się do warunków, jakie mogą panować na rozgrzanym w letnie dni asfalcie. Dlatego też wymiana opon, to nie tylko kwestia wymagań prawnych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Jak wygląda wymiana kół w naszym warsztacie?

Na początek sprawdzamy stan opony i felgi. Zwracamy uwagę na takie elementy jak wiek opony, stan bieżnika, odkształcenia czy ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, opony są zamieniane i pompowane. W  przypadku wymiany kompletnych kół sprawdzamy ciśnienie powietrza. Następnie wyważamy koła i montujemy je na samochodzie.

W autach z zamontowanym czujnikiem ciśnienia powietrza w kołach dokonujemy jego kalibracji.

Kiedy należy wymienić oponę na nową?

Podstawowy czynnikiem decydującym o konieczności wymiany jest stan bieżnika, którego głębokość nie może być poniżej 1,6 milimetra. Należy przy tym pamiętać, że może on zużywać się nierównomiernie, np. z powodu złego ciśnienia w oponach, niewłaściwej geometrii kół czy nawet ostrego hamowania. Zatem pomiaru głębokości należy dokonać w najbardziej zużytym miejscu opony.

Wymianie podlegają również opony sparciałe, które nie ze względu na stan bieżnika, ale z racji wieku nie nadają się do dalszej eksploatacji.

Opony uszkodzone mechanicznie, np. po najechaniu na krawężnik, posiadające różne wybrzuszenia, deformacje, czy nacięcia mogą pęknąć w trakcie jazdy. Z tego względu również powinny zostać poddane wymianie.

Jeśli masz wątpliwości co do stanu opon w twoim aucie, zawsze możesz przyjechać do jednego z naszych punktów serwisowych w Piasecznie i zupełnie za darmo skonsultować z nami swoje wątpliwości i obawy.

Kiedy jest możliwa wulkanizacja opony?

Po pierwsze wulkanizacja może być brana pod uwagę, gdy opona jest w dobrym stanie technicznym, tzn. nie kwalifikuje się do wymiany.

Następnym kryterium jest rodzaj uszkodzenia. Nie należy naprawiać opon, które mają uszkodzenie części bocznej powodujące przerwanie nitek osnowy, a także podłużne rozcięcia opony.

Ze względów bezpieczeństwa wulkanizacja może być możliwa jedynie w przypadku przebicia opony, np gwoździem, śrubą itp. przez najechanie na nie bieżnikiem opony.

Dojazd do naszego warsztatu

Odwiedź naszą stronę na facebooku.


Publikujemy na niej zawsze aktualne informacje o naszym warsztacie,
a także ciekawostki z branży motoryzacyjnej.

Nasi partnerzy

Starannie dobieramy naszych dostawców.
Dzięki temu jakość części zamiennych i środków eksploatacyjnych użytych do naprawy Twego auta jest zawsze na wysokim poziomie.